Působí dezinfekce proti blechám?

Není pochyb o tom, že blechy představují obrovský problém, pokud se někde objeví. Nejčastěji si je donese domácí mazlíček, například pes či kočka, ale rozšířit je mohou třeba i myši, které v lidských sídlech hledají úkryt před zimou a potravu.

Je však pravdou, že i nejudržovanější domácí mazlíček je může chytit – stačí jen, když se na procházce bude snažit kamarádit například s ježkem či jiným zvířetem, které je již blechami napadené. Pak stačí jen krátká doba, a celý váš domov je jimi prosycen. Následně pak řešíte problém: jak se jich zbavit?

blecha2

Faktem je, že likvidace blech není nic jednoduchého. Většina lidí nejprve zkouší nejrůznější „přírodní prostředky“, zejména proto, aby neublížila svému domácímu mazlíčkovi. Ty však většinou nefungují tak, jak bychom si představovali, zvláště pokud se již blechy stihly rozmnožit. Přichází tedy na řadu těžší kalibr.

Mnozí lidé používají nejrůznější dezinfekce proti blechám Praha-deratizacnisluzby.cz, aby svůj domov opět učinili bezpečným a obyvatelným. Někdy to skutečně může pomoci, zvláště když jich ještě není tolik. Ve většině případů však nemá tak vysokou účinnost.

blecha

Důvodem je životní cyklus blech, především pak odolnost jejich vajíček. Ta není snadné najít – vypadají jako malé černé tečky, s velikostí menší než milimetr –, a mohou být prakticky kdekoliv. Nejen v srsti zvířat či ve vlasech, nýbrž i na prakticky všech suchých, teplých místech. Nejčastějšími jsou pak zvířecí pelíšky, nábytek jako gauč či křeslo, případně postel.

Jak se jich tedy zbavit? V první řadě je nutná důkladná očista všech obyvatel domu, jak lidských tak zvířecích, speciálními protiblešími přípravky. Dále je nutné vyprat veškeré textilie, a to v co nejteplejší vodě. Následně může přijít na řadu jejich dezinfekce speciálními přípravky.

Jistě, není to rozhodně jednoduchý proces, ale je to jediná možnost, jak se těchto nezvaných návštěvníků zbavit. A je jasné, že doma je rozhodně nikdo nechce.