Instalatéři vám zapojí i topení v podlaze


Některé výhody podlahového topení mohou být nenápadné

Když se vás někdo zeptá, jaké výhody poskytují topné podlahové systémy, a nejste-li zrovna odborník, zřejmě se zamyslíte nad tím, že v místnosti není žádný radiátor, a že to nehyzdí obytný prostor. Topení v podlaze není vidět a přispívá k vytvoření atraktivního prostředí moderního příbytku. Pak by vás ještě mohlo napadnout, že je teplo od nohou docela příjemné, a že se tím pádem také lépe prohřeje celá místnost. Uvědomíte si, že teplo od radiátorů stoupá hlavně vzhůru ke stropu, a že se tím zbytečně přetápí místnosti, abyste si prohřáli nohy a kvůli tomu zvedli teplotu na termostatu o dva stupně víc.

topný systém

Když už jsme u těch nohou, a běžné situace u radiátorového topení, kdy v zimě obouváte bačkory a teplé ponožky, zmíníme se o jedné zásadní výhodě, která není příliš nápadná a zjevná na první pohled, ale uvědomíte si ji až po určité době. Máme na mysli reflexní terapii na bosá chodidla. Tam, kde je topení v podlaze v provozu, lze se vysvléknout z ponožek a chodit naboso. Doteky teplé podlahy na reflexní plošky na chodidlech mají zásadní význam pro podporu energetických tělesných meridiánů, propojených s našimi vnitřními orgány. Jinými slovy, zahříváním chodidel se podporuje práce vašich ledvin, jater, žaludku atd.

topení v krbu

Jak se řeší závady topení v podlaze

Topení v podlaze láká kde koho, ale když přijde řeč na řešení závad, někteří z vás se zamračí, naskočí vám na čele studený pot a začnete se ošívat. Není divu, dříve se vyhledávání úniku vody z podlahového topení řešilo sbíječkou a obývák se v tu ránu proměnil ve staveniště, a toto si jistě nikdo nepřeje. Ale buďte bez obav, dnes už se toto řeší jinak, instalatéři mají k dispozici moderní technologie formovacího plynu a poslechových tyčí Hykron, s nimiž odhalí defekt rychle, spolehlivě a bez bourání.