Zvěrokruh a rostliny

Podle mnohaletých sledování vlivu kosmu, planet a hvězdných souhvězdí byla odhalena souvislost se střídáním rozličných plodin hospodářských rostlin se všemi znameními Zvěrokruhu, ale rovněž s orgánovým systémem u lidí. Tato souvislost střídání rostlinných plodin k lidem se projevuje tak, že se zaměřuje na vztah mezi rostlinami a lidmi, obzvláště tam, kde působí látky z rostlin ve všech oblastech svého růstu.

Zvěrokruh

To představuje konkrétně toto: od kořene rostliny v lidském mozkovém systému, z listu rostliny v lidském plicním systému, z květu rostliny v lidském ledvinovém systému, z ovoce, anebo plodu rostliny v lidském krevním systému a ze semen rostliny v lidském srdečním systému. Když se podíváme na různé rytmy, které se ve Vesmíru odehrávají, můžeme ve vztahu konjunkce Venuše ke Slunci, v našem století, najít určitou orientaci, která velice udivuje. Nachází se zde pět takových konjunkčních míst, která jsou přibližně sedmdesát dva úhlových vzdáleností široká a v průběhu času se potom liší jen pomaličku za sto let o pouhých třicet stupňů.

Obilí

Nyní v současnosti se tyto kosmické konjunkce nacházejí před těmito souhvězdími: Býk-kořen rostliny-lidský mozkový systém, Střelec-ovoce, anebo plod rostliny-lidský krevní systém, Lev-semena rostlin- lidský srdeční systém, Ryby-list rostliny- lidský plicní systém, Váhy-květ rostliny-lidský ledvinový systém a opět zpět k Býkovi. Zde je to opět šestá konjunkce. Ta, která byla první, a posunula se jen o několik stupňů. Stojí skutečně za zamyšlení, zda by nebylo prospěšné časem o takovémto vztahu mezi rostlinami, Zvěrokruhem a lidmi, uvažovat. To znamená rostlina, která by také byla schopna dobře vyživovat lidi v jejich orgánových systémech. Když tehdy Rudolf Steiner hovořil na přednášce před zemědělci a zahradníky o individuálním organismu, na kterém by také mohli pracovat, mohlo by být možné, abychom byli na správné cestě tento návrh na střídání plodin dotáhnout do konce.