Vybavení, které by vám ve vlastní autodílně nemělo chybět!

Také svůj automobil rádo všemožně vylepšujete a trávíte pod jeho kapotou každou volnou chvíli? Když za vámi přijdou známí s problémem na automobilu, okamžitě pro ně máte řešení? Možná je na čase zauvažovat o otevření vlastní autodílny! Vůbec přitom nezáleží, zda se rozhodnete o provozování živnosti na plný úvazek nebo se servisu automobilů budete věnovat pouze ve volných chvílích. Myslete na to, že je zapotřebí značná vstupní investice, ale může se vyplatit. Pojďme se podívat, co o takové domácí autodílně říká zákon? Co je zapotřebí splnit a které vybavení nakoupit?

šikovný automechanik

Vlastní autodílna je provozovna jako každá jiná a je tedy zapotřebí, aby splnila zákonem dané podmínky. V prvé řadě jsou to prostory, které musí splnit nařízené technické, hygienické a bezpečnostní normy. Ideálně by provozovna měla být také v dostatečné vzdálenosti od bytových či administrativních budov. A nezapomínejte, že by měla bezprostředně sousedit s dostatečně velký parkovištěm. Následně musí být určena odpovídající osoba a provoz odpovídajícím způsobem označen.

Hydraulický zvedák, plnička kapalin nebo stavitelný výstružník

Vybavení už zákon nijak blíže nespecifikuje, proto je výběr na samotném provozovateli a jeho finančních možnostech. Pokud již máte s opravou vozidel nějakou zkušenost, jistě není zapotřebí představovat základní vybavení, bez kterého se provoz v autodílně neobejde. Mezi potřebné vybavení patří například hydraulický zvedák, kompresory, náhradní díly, vyzouvačky nebo ruční nářadí. Pojďme si ale představit vybavení, které nemá jen tak někdo, ušetří práci a prostřednictvím jeho můžete zákazníkům nabídnout kvalitnější služby.

ruční nářadí

Plnička kapalin – diagnostika, odsávání a plnění kapalin

Hydraulický detektor vůlí – nejefektivnější způsob kontroly přední nápravy

Stavitelný výstružník I-nastroje – dokončování obráběcích operací otvorů