Seznamte se s kryptoměnou

Kryptoměny. Tento pojem je kolem nás skloňován pořád více a častěji. Stále na nás vyskakují články, zda do tohoto platidla investovat, jaká je jejich budoucnost, jaký je současný kurz a jakým směrem se na burze vyvíjí. Problém je ale v tom, že stále většina z nás nemá nejmenší ponětí o tom, co jsou kryptoměny Trade.cz. Udělejme si v tom teď tedy společně jasno.

Bitcoin

Pohled na kryptoměnu je z hodně pohledů různý. Někteří ji považují za budoucnost peněz, tedy za přirozený vývoj měny, který začal výměnným obchodem, pokračoval drahými kovy, papírovými bankovkami a další etapou vývoje je právě kryptoměna. Druhý pohled, je naopak velice kritický a ostražitý a stojí si za tím, že se jedná o nafouknutou bublinu, která je jen podvodem na vytáhnutí peněz, které vlastně neexistují.

Definicí kryptoměny je, že se jedná o digitální/elektronické peníze, které jsou rovněž digitálně tvořeny. Nepředstavujte si tedy pod tímto pojmem peníze, které máte v elektronické podobě na svém účtu. Kryptoměna je vytvářena počítačovým algoritmem, který funguje na bázi asymetrické kryptografie, což je jednoduše řečeno, šifrování dat.

Je zde také uvedeno několik znaků, které uvádějí rozdíl mezi klasickými penězi a kryptoměnou. Hlavní vlastností je, že kryptoměna nemá žádný vzhled, není vázaná na žádnou světovou ekonomiku ani banku, je zcela anonymní, neprolomitelná, nabízí okamžité a rychlé převody, které obnáší nízké, nebo v některých případech vůbec žádné poplatky a je navíc přímá, to znamená, že zde nenajdeme žádné figurování dalších prostředníků.

Mezi vůbec neznámější kryptoměnu, která bývá velice často skloňována, patří Bitcoin, který lze dostat ve speciálních automatech, které mají pobočky všude po světě. Dalším druhem kryptoměny je například Etherem, Litecoin, Ripple anebo třeba Monero.

Nejznámější kryptoměny

Velice důležitou otázkou, na kterou není ovšem zcela lehké odpovědět je, zda se investice do této oblasti vyplatí. Mnozí sice tomuto proudu přikládají velkou budoucnost, na druhé straně se zde ale setkáváme se zcela nevyzpytatelným finančním trhem, kde není nikdy nic jasné. Zapomínat bychom také neměli na to, že tyto peníze nikdy fyzicky neuvidíme, a tak v případě, že by došlo k pouhému výpadku elektřiny, nemáme vůbec nic. Pro nás obyčejné smrtelníky se tak rozhodně více vyplatí investice například do drahých kovů, uměleckých děl anebo nemovitostí.