Dárek pro celou rodinu

Výběr vstupenek, na kulturní odpoledne pro celou rodinu, je potřeba důkladně promyslet.  Tak, aby udělala radost všem. Důležitým faktorem je věk dětí. Pro ty menší, tříleté, bude nejlepší volbou návštěva loutkového divadla. Pro ty starší se už otevírá širší škála kulturních akcí. Přínosná je jak návštěva galerie, tak i divadla. Muzeum může posloužit svým zaměřením dětem k rozvoji znalosti vystavených artefaktů. Rovněž i návštěva dobře zvoleného divadelního kusu přinese kromě zábavy často i potřebné poučení.

Návštěva divadelního představení s dětmi

Jednou z kulturních akcí, na které můžete vyrazit se svými dětmi, je Zábavná prohlídka podzemí plného pohádek. V expozici je nainstalováno dvanáct zastavení, s příběhy pohádkových postav. Draků, čertů, vodníků. Tím, že zábavně naučná stezka vede zámeckým sklepením, nezapomeňte si přibrat teplejší oblečení. Dalším cílem kulturního odpoledne může být interaktivní Muzeum Smyslů. Ve kterém se probouzí nejen vaše smysly, ale všichni návštěvníci tu mají možnost uvidět i úžasné nesmysly. Více než padesát exponátu zaujme všechny věkové kategorie. Stejně jako tříleté děti, tak i jejich rodiče. Možnost fotografovat se u nejoblíbenějších exponátů udělá všem rodinným příslušníků nejen radost. Ale zůstane i vzpomínka na společně strávené odpoledne.

Návštěva galerie

Součástí Muzea je zábavná zóna snění, ve které jsou k dispozici hlavolamy. Všichni zájemci je mají možnost vyřešit.  Společná vstupenka na výstavu Salvadora Dalího udělá radost spíše starším dětem. Expozice mapuje uměleckou cestu tohoto mistra surrealistických děl. Nejen maleb a obrazů. K zhlédnutí je i sedmnáct soch a keramiky, které nesou rovněž jeho poselství. Dokonce je na výstavě vystaven i jeho legendární snímek Andaluský pes. Za návštěvu rovněž stojí výstava Andyho Warhola, který se stal americkou ikonou pop-art 20. století. Svým uměním dobyl svět, přestože jeho kořeny byly v tehdejším Československu. A prohlídkou výstavy obrazů Alfonse Muchy, dětem můžete přiblížit tohoto umělce. Jehož životopis by vydal na tři životy. Zanechal po sobě dílo nesmírné umělecké hodnoty. A stále má co říct i mladé generaci.