Můžeme stáhnout z YouTube MP3 formát zvuku?


Jednou z věcí, které mnoho lidí na YouTube vyhledává, jsou písničky. Je to pochopitelné, můžeme zde najít prakticky kteroukoliv z nich, a zadarmo si ji poslechnout tolikrát, kolikrát chceme. Ovšem mnohým z nás to nestačí.

Velká část lidí nechce své oblíbené písničky poslouchat pouze doma u počítače, nýbrž například i na cestách. A v ideálním případě je získat zadarmo. A to je možné, otázkou však je, v jakém formátu.

youtube4

I proto se zajímají, zda je možné stáhnout z YouTube MP3 formát souboru. Přeci jen, právě to je v současnosti nejběžnější formát, ve kterém písničky jsou. Šetří totiž nejvíce místa, a má dobrou kvalitu. Navíc je schopná jej přehrát naprostá většina přístrojů. Je ale skutečně možné naše písničky takto z YouTube stáhnout?

Hlavní problém je v tom, že na YouTube se umisťují videa, nikoliv pouze zvuk. Takže pokud chceme samostatný audio soubor, máme tím práci poněkud ztíženou. Přesto existuje několik možností, jak na to jít.

Jednou z nich je stáhnutí souboru a následná extrakce zvuku ve speciálním programu. To je ta nejbezpečnější cesta, a umožňuje ji mnoho nejrůznějších programů. I proto je v současnosti ta nejpoužívanější.

Dále máme nejrůznější programy, které dokážou extrahovat z videa zvuk, a stáhnout pouze ten. Otázkou však je, v jaké kvalitě daný soubor bude. Pokud jej navíc chceme ve specifickém formátu, jako je například již zmíněné MP3, pak je situace ještě složitější.

youtube1

Obecně je potřeba být při stahování jakéhokoliv programu z internetu opatrní, a to především u těch, které jsou zadarmo. Nikdy totiž nevíte, zda mu můžete věřit, a zda si spolu s ním nestáhnete i ošklivé překvapení v podobě viru.

Ten pak může napadnout váš počítač. A nesmíme přitom zapomínat, že mnohé z nich jsou dělány tak, aby si jich uživatel nevšiml. Pracují tiše a nenápadně a posílají svému tvůrci údaje a soubory z daného počítače. A to je něco, čemu je dobré se vyhnout. Proto pamatujme, že opatrnost je zde na prvním místě.