Zábradlí je důležité

Na trhu existuje velké množství druhů zábradlí a je jen na Vás, jaké si vyberete. Vždy však musíte myslet na to, aby splňoval hlavně Vaše požadavky a bezpečnostní prvky. Zábradlí je v dnešní době spíše estetický prvek, než bezpečnostní, ale svojí úlohu samozřejmě plní. Díky němu se starší osoby lehčeji dostanou do pater a také z pater dolů. Také zabraňuje pádu a kompletně doplňuje schodiště. V dnešní době je nejznámější zábradlí nerezové, skleněné, či balkónové.

Zábradlí

Zábradlí nerezové jsou jedny z nejčastějších variant. Často se s nimi můžeme setkat v nákupních centrech, či ve velkých kancelářích. Z pravidla se vyrábějí dvěma možnostmi a to kompletně z nerezu, nebo kombinované s jiným materiálem. Nejčastější kombinací bývá sklo, nebo dřevo, které můžete upravit podle sebe. Nerezové zábradlí má také povrchovou úpravu a to leštěné, broušené, nebo kartáčovaná ocel. Nejčastější volbou je kartáčovaná ocel a to díky tomu, že se dá kombinovat. Údržba je u tohoto zábradlí skoro nulová a stačí jí otřít navlhčeným hadříkem. Před samotnou realizací se dělá cenová nabídka, zda klientovi vyhovuje, či nikoliv. Dále se nerez hodí jako zábradlí na balkóny a také na jiné venkovní práce.

Zábradlí

Skleněné zábradlí je odrazem moderní doby a často se využívá v prostorech, kde se pohybuje hodně lidí. Díky modernímu stylu je neustále na očích a mohou ho obdivovat lidi. Velice často se nachází v obchodních domech. Vyrábí se ve variantě celoskleněné, nebo kombinované s jiným materiálem. Nejčastěji však se dřevem a nerezem. Z těchto materiálů jsou to většinou sloupky a madla, které zábradlí dokonale doplní. Ošetření tohoto zábradlí je celkem jednoduché a to otřít ho namočeným hadrem, nebo speciálním přípravkem, který nezanechává šmouhy.

Pokud tedy přemýšlíte o kvalitním zábradlí, tak zvolte ocel, sklo, nebo je zkombinujte do sebe. Zaručeně bude finální výsledek vypadat hezky a konečně budete mít hezké zábradlí u Vás doma.