Stolky do obývacího pokoje v rustikálním stylu

Přírodní barvy i materiály, jednoduchý ale přitom ladný a elegantní. Právě takovými vlastnostmi vyčnívá mezi všemi rustikální styl. Ten můžeme zařadit mezi obdobné styly jako je venkovský či tak trochu selský. Pochází z přírody, snoubí se s přírodou a je neodmyslitelně spjat s přírodními materiály zejména se dřevem, které nesmí jako prvek nikdy chybět v obydlí, kde chcete rustikálního stylu dosáhnout. Může se vyznačovat výrazným dekorem, zemitou barvou či výrobou z masivního dřeva.

Jednou z místností, kterou často chceme vyšperkovat a udělat výjimečnou je samozřejmě obývací pokoj. Tento pokoj je totiž určen nejenom nám samotným, takže jistě chceme, aby nám v něm bylo příjemně a útulno, ale vstupují sem i hosté, čili musí být přizpůsoben návštěvám.

Sedací soupravu můžete doplnit o rustikální konferenční stolek.

poko

Ten může být samozřejmě různě velký, dlouhý i široký. Vybírat si můžete z klasických typů, ale také z netradičních skladeb. Vyrábí se z masivního dřeva, proto se skvěle hodí pro tento styl. Dřevo má typické materiální vlastnosti i vzhled a samotnou výrobou připomíná dech beroucí skandinávské prostředí, odkud k nám mimochodem, rustikální styl vlastně přišel.

U podobného stolku se nám jistě bude skvěle pít kafíčko s přáteli. Rozhodně nikdy nesmí v obývacím pokoji chybět. Sladit s ním můžete i obývací stěnu nebo další podobné skříňky, proto je dobré vybrat si odstín dřeva v souladu s dalším nábytkem. U něj se budete bavit s přáteli, smát s dětmi, radovat, ale i dívat na televizi, nebo někteří možná i jíst, tajně aby to manželka neviděla.

dřevo dekor

V jednoduchosti je síla, ale chce to i trochu barev

K rustikálnímu stylu se samozřejmě hodí přírodní odstíny a přírodní zemité barvy jako je šedá, cihlová, to samé platí i o obložení stěn nebo podlahy, pokud ji nevolíte rovnou ze dřeva. Ovšem můžete přidat i pár barviček pro zpestření a vytvořit si tak rustikální styl s trochou moderních doplňků.