Podzimní obrázek – koláž z listů

Na webových stránkách pro děti na internetu najdeme zajímavé návody, jak takový obrázek vytvořit. Navíc jsou tu i jiné možnosti, co s dětmi vyrábět, jak je zabavit. Nabízejí se zde například i zdarma omalovánky na nejrůznější témata. Děti mají velkou fantazii a takovýmto tvořením se jim bude ještě více rozvíjet.

podzimni_listy

Rozličné tvary listů podle druhu stromu (laločnaté u dubu, úzké u vrby, široké a vykrojené u javoru), velikosti (malé jsou listy břízy, středně velké u lípy, buku, velké – listy kaštanu) a zabarvení listů (žluté, oranžové, červené, vínové, zelené, hnědé) je možné využít na čtvrtce pro složení například různých zvířátek (pejsek, kočka, ptáček, ryba, tučňák aj.) Děti zde využijí svoji představivost a hravost, která je jim vlastní. Po složení zvířátka opatrně listy lepidlem potřeme na té hrubší straně a nalepíme na čtvrtku. Děti pak už jen domalují zvířátku barvami oči, čumáček, tlapky, ocásek. Mohou přimalovat nebo dokreslit pastelkami i pozadí – nebe, slunce, trávu, domeček, strom.

kresleni_obrazku

Na čtvrtce lze také mít jen listy. Sestaví se do určitých tvarů a nalepí se. Například do tvaru kytice nebo se složí po obvodu papíru jako rámeček. Dále je možné listy na spodní stranu štětcem nabarvit barvou, kterou mají děti v oblibě, a pak jen otisknout na čtvrtku. Otisknutý list se ze čtvrtky sejme. Vznikne tak zajímavý obrázek, kde uvidíme jemnou strukturu listů s větvením tenkých žilek. Také zde se dají domalovat obrysy i výplně listů, pokud se otiskly jen částečně a slabě.

Hotový obrázek pak dáme pod sklo do rámečku a pověsíme ho na stěnu v pokojíku, vystavíme do poličky nebo někomu darujeme, třeba babičce a dědovi jako dárek. S dětmi tímto způsobem strávíme pěkné a nezapomenutelné chvíle, kdy se dozvíme, co se jim líbí, jaké mají nápady a užijeme si s nimi určitě i spoustu legrace.