Když doma schází lepicí páska

Stalo se vám někdy, že jste potřebovali co nejrychleji odeslat balík s notebookem či nějakým domácím spotřebičem k reklamaci, opatřili jste si vhodnou krabici a poté, co jste přístroj vložili dovnitř a pečlivě jej zabalili do bublinkové fólie, jste zjistili, že nemáte čím krabici zalepit? Průšvih, co? Scházela vám docela obyčejná lepicí páska, kterou koupíte doslova za pár korun.

balicí materiál

Lepicí pásky se staly již před mnoha lety běžnou součástí vybavení domácností a málokdo se pozastaví nad tím, že bychom je neměli k dispozici. Pořizujeme si je mnohdy do zásoby právě pro takové případy, kdy potřebujeme odeslat balík přepravní společností, a proto se také vyplácí mít je doma při ruce a hlídat si, zda nám páska nedochází, a není třeba jí doplnit.

Obrovskou výhodou lepicích pásek je možnost opatřit je potiskem. Ten pak může docela spolehlivě figurovat jako reklamní text, což ocení každá firma, která balí zboží a odesílá je zákazníkům na jejich adresu. Lepicí pásky mohou být také barevně odlišné, to se zas hodí pro případ, kdy se kupříkladu stěhujete, a chcete barevně označit jednotlivé kartonové krabice. Bude pak jasné, že žlutě přelepená bedna přijde do kuchyně, zatímco červená do ložnice a modrá do obýváku.

lepicí páska

Na lepicí pásku si opatřete odvíječ

Výrobci lepicích pásek se již dlouhá léta snaží co nejvíce snížit výrobní náklady, a to se pochopitelně projeví na jejich tloušťce. Někteří z vás možná pamatují dobu, kdy byly pásky mnohonásobně silnější, a kdy se také s nimi lépe manipulovalo, například poměrně snadno jste nalezli jejich konec a páska se vám při odvíjení nepřetrhla. Dnes to tak jednoduché nebude, najít konec pásky u transparentní varianty je pouhým pohledem téměř nemožné a nesnadné ani při pohmatu, a jakmile ji začnete odlepovat, může se vám začít trhat a kroutit, lepit na prsty a na oblečení anebo přilepit na vlasy či na okolní předměty. Buďte raději prozíraví a pořiďte si za pár stovek páskový mechanický odvíječ. S ním vám půjde práce s páskou mnohem lépe od ruky.