Většinu pracovního času trávíte u počítače? Pak byste měli myslet i na své oči.

V zásadě se dá říci, že brýle proti modrému světlu bez dioptrií mají dvě hlavní funkce. Především vám musí slušet, abyste se při nošení cítili komfortně. Druhou funkcí je ta nezanedbatelná část, tj., aby vám pomáhali jak v každodenním životě, tak i při práci. Je to snadné, chcete-li se chránit před slunečním zářením, sáhnete po slunečních brýlích, potřebujete-li dioptrie na čtení či na dálku, sáhnete po dioptrických. A vše jde samozřejmě kombinovat. Schválně jestli vám něco říká použití čoček Blue Control. Takové mají brýle, které chrání proti modrému světlu.

brýle

Většinu pracovního času trávíte u počítače? Pak byste měli myslet i na své oči, a hlavně celkové zdraví. Záření modrého světla, které je všudypřítomné u digitálních obrazovek, totiž nejenom že dlouhodobě poškozuje oči, ale při dlouhém sledování může vést například k poruchám spánku, bolesti hlavy či rozmazanému vidění. Mrkněte po práci či po dlouhém sledování do zrcadla. Pokud jsou oči, jak se říká očividně, unavené, zarudlé a vidění mírně rozmazané, je to právě příznak a impuls k tomu, začít se před modrým zářením efektivně chránit.

Blue Control technologie, nebo přesněji čočky, jsou vlastně jednoduchým ochranným filtrem, pomocí něhož je neutralizováno přebytečné modré světlo, a naopak zvyšuje černou hloubku na monitoru. Koukání je pak bezpečnější a pohodlné.

oči

Díky tomu, že brýle s ochranou proti modrému světlu v základu nemají dioptrie, je velmi jednoduché vybrat si ty, které vám sednou co do velikosti, provedení obrouček a designu. Naleznete provedení čistě dámské, pánské i takzvané uni. Stanou se jednoduše perfektní součástí vašeho outfitu, jak na pracovní příležitost, tak i na domácí pohodu a lenivý víkend u televize. V poslední době se jejich nošení stalo prakticky každodenní záležitostí, protože, dejme si ruku na srdce, třeba do telefonu, tabletu, koukáme vlastně každý skoro pořád. Nebo ne?