Topinambury vám pomohou zlepšit náladu

Když máte náladu, jak se říká „pod psa“, připadá vám život nesmírně otravný, skličující, a některým nervově labilnějším lidem to může navozovat myšlenky k sebevraždě. Jak zlepšit náladu a vyvarovat se depresím? Zkuste třeba toto:

Dobrá nálada je základ

Síla myšlenky – pozitivním myšlením bychom měli vždy začít, pěstujte v sobě ty povznášející a povzbudivé, jako je přátelství, bezpodmínečná láska, vzájemná pomoc a spolupráce. Snažte se omezit sledování negativních událostí a zpráv, zbytečně vám berou energii, stejně jako filmy a seriály o násilí v mnoha formách.

Ranní rozcvička – klidně můžete vstát „levou nohou napřed“, ale hned po ranní toaletě, ještě před snídaní, si zacvičte. Rozproudí se endorfiny a nastartujete se do nového dne. Za socialismu se vysílaly ranní rozcvičky v rozhlasu a mělo to něco do sebe.

Choďte do přírody častěji – namísto návštěvy obchodního centra choďte raději do lesa. Nebo usedněte na kolo a vybírejte si krásná místa podél řek, rybníků a luk.

kvetoucí topinambury

Doplňujte hořčík – toho je v dnešních potravinách nedostatek kvůli nevhodnému hnojení. Doplňování magnézia je důležité proti stresu a depresím.

Jezte topinambury – současná, hlavně „západní“ populace, postrádá v řadě případů ve stravě dostatek vlákniny. Stačí se kolem sebe rozhlédnout např. v supermarketu, co si lidé vkládají do nákupních vozíků, a kolik se prodá v průběhu dne rohlíků a housek z bílé pšeničné (necelozrnné) mouky. Tyto výrobky neobsahují prakticky téměř žádnou vlákninu a budete-li se takto stravovat delší dobu, můžete si vyvolat v tom lepším případě alergii na lepek, v těch horších i závažná onemocnění trávicího traktu, např. rakovinu tlustého střeva.

topinambury na talíři

Zařaďte do stravy více ovoce a zeleniny a celozrnných obilovin či luštěnin a mezi nimi i topinambury. V těch je mnoho velmi prospěšné vlákniny inulin, důležité pro správnou střevní peristaltiku a podporu přátelských (symbiotických) bakterií, které vytváří některé významné látky pro lidský organismus. A kde koupit topinambury Diatop? Nabízí je specializované e-shopy i některé prodejny zdravé výživy.