S dodávkou z půjčovny za přírodními koupališti v Česku

Půjčovny dodávek Praha pronajímají vozidla lidem z nejrůznějších důvodů, velké procento tvoří vyklízení či stěhování bytů a domů a nákupy spotřebního zboží, nábytku či stavebnin. Vozidlo lze také pronajmout pro skupinu nadšenců, kteří milují společné cestování za dobrodružstvím. Mohou to být kupříkladu vodáci, milovníci vysokohorské turistiky a horolezectví, cyklisté, kteří putují do neznámých končin nebo početné rodiny s dětmi, co se vypravují na společné pobyty v přírodě.

lom Velká Amerika

Pískovny a zatopené lomy

Lomy Baraba – na levém břehu Labe, těsně za soutokem s Vltavou u Mělníka, mezi obcemi Brozánky a Vliněves, se nachází zatopená soustava několika lomů. Jsou dobře přístupné a můžete se tu i zdarma koupat, nebo alespoň osvěžit. Výlet pak lze spojit s prohlídkou města Mělník, případně s cestou k hradu Kokořín a k dalšímu zajímavému místu na koupání – Máchovu jezeru.

těžba písku

Nová pískovna a Las Vegas – Konětopy – velmi pěkné místo na koupání a relaxaci, jsou tu písečné i travnaté pláže a voda bývá obvykle čistá. Vyskytují se tu sladkovodní medúzy. Byly k nám údajně zavlečeny z Asie, ale podstatné je, že člověku neublíží, je to spíše živočišný druh podobný nezmaru. Sladkovodní medúzy žijí na více místech u nás, zejména tam, kde se v létě stačí prohřát voda.

Veselské pískovny – milovníci jihočeské romantiky na Třeboňsku by neměli vynechat koupání a pobyt na písečné pláži nedaleko Veselí nad Lužnicí. V blízkosti pěti zatopených lomů najdete i dva písečné přírodní přesypy a hlavně spoustu voňavých borovic. Písek se tu naposledy těžil v roce 1986.

Bývalý lom Velká Amerika – nedaleko hradu Karlštejn je lákavý ke koupání, ale především si tu užijete krásné vyhlídky na vodní hladinu. Výlet pronajatým vozem typu dodávky můžete spojit s prohlídkou hradního komplexu a zavítat i na nedaleký hrad nad řekou Berounkou – Křivoklát.