Proč byste měli být na úvěr sami

Právě toto je případ, kdy většinou nebudete odcházet z banky s nepořízenou. Vaše příjmy a majetek se totiž sčítá a tak stojíte oproti osamělým ve značné výhodě.
7 důvodů proč být na to dva

pouta

1.) Zvýšíte vaši bonitu.Spolužadatel totiž posílí váš potenciál v očích každé finanční instituce.
A kdo všechno vám může dělat tzv. stafáž při žádosti? Podíváme se tomu na zoubek https://www.fahd.cz/spoluzadatel/.Může to být například manžel, manželka, další rodinný příslušník, který dosáhl věku 18 let, ale také dlouholetý přítel nebo druh.

2.)Nižší životní minimum na osobu
Pokud se jedná o osobu, která s vámi žije ve společné domácnosti, máte tedy vyšší životní minimum, což je pro schválení žádosti skvělá zpráva.

3.)Snižujete riziko.
Při žádosti o úvěr byste měli myslet také na to, co vám hrozí ve vašem okolí. Co když vás z pracovního procesu vyřadí nemilá nehoda nebo vleklé zdravotní komplikace? Pak vás měsíční splátky mohou silně zatížit. Takový palčivý problém může končit i exekucí. Oproti tomu u dvou žadatelů je toto riziko daleko nižší.

4.)Výhodnější podmínky
Banky slyší na jistotu, a proto vám dokážou naservírovat neodolatelné hypoteční menu, kterému prostě neodoláte.

5.)Každý má svůj podíl.
Ve smlouvě vystupujete jako spoludlužníci, při koupi nemovitosti máte zase práva vlastníků na základě dohody. Toto je ale jen výjimečná situace a platí pouze při zrušení SJM.

dolary

6.)Kratší doba splatnosti
Za celkovou délku úvěru odpovídá bonita a nastavení splátek, které se dají lépe upravit právě u dvou osob ve smlouvě.

7.)A co s věkem
Ani pokročilejší věk nemusí být žádný problém, pokud máte po ruce stále svoji drahou polovičku. Konečně si tak můžete splnit váš dlouholetý sen o vlastním bydlení. Takové řešení vám právě hodně pomůže, jestliže jste už právě vy překročili povolenou věkovou hranici 70 let.
V úvěrové smlouvě mohou být dokonce až 4 osoby, kdy jako hlavní vystupuje ta, která má nejvyšší příjem.