Jak zhubnout?

Odhadnout správnou hmotnost, může být těžké. Mnoho žen se bezhlavě žene za dokonalou postavou – a to i v mnoha případech pokud nemají vůbec proč. Ženy bývají zpravidla velmi sebekritické. Pokud tedy chcete být štíhlá, prvně si ověřte svůj BMI index. Výpočet BMI vám snadno a rychle ukáže, zda opravdu potřebujete dostat pár kilo dolů, nebo to jen přeháníte a jste pouze přehnaně sebekritická.

zdravé jídlo

Nicméně pokud vám přeci jen vyjde nadbytečná hodnota, potom se vám určitě bude hodit několik rad, díky kterým dosáhnete perfektní postavy bez jakékoliv větší námahy.

V první řadě si musíte vy sami v hlavě uvědomit, že to děláte jen a pouze pro sebe. Pro nikoho jiného. Jde pouze o vaše zdraví a o váš zdravý životní styl. Od tohoto uvědomění se pak může odrážet celá řada dalších rozhodnutí.

Prvním z nich by mělo být, že si začnete hlídat svůj denní kalorický příjem. Není od věci dívat se na to hodnoty potravin, zapisovat si tyto hodnoty a počítat si je. Nicméně myslete na to, že to celé není jen o počtu kalorií. Myslete hlavně i na to, že v rovnováze musí být bílkoviny, vláknina, cukry, tuky a i případné další tělu potřebné látky.

redukční dieta

Dalším velmi důležitým krokem je uvědomění si, že hladověním ničeho nedosáhnete. Věřte nám, že štíhlá a zdravá postava opravdu není o hladovění a neustálém držení diet – ba naopak. Je to o pravidelné, zdravé a vyvážené stravě. Tělo nesmí mít nikdy pocit, že hladoví. Pakliže by tomu tak nebylo, s největší pravděpodobností nikdy požadovaného výsledku nedosáhnete.

Další věcí je, že byste si určitě měli odpustit jakékoliv slazené nápoje, energetické nápoje nebo jakékoliv jiné. Myslet byste také měli na pravidelný pohyb – neboť jak jste už určitě četli několikrát, bez pohybu opravdu ničeho nedosáhnete. Začnete s pravidelnými procházkami v rychlejším tempu. Své výkony pak můžete znásobovat.