Jak poslat balík a správně jej zabalit

Chystáte se posílat balík, ale máte strach, aby v něm uložené věci, došly do svého cíle v pořádku? Jak správně balík zabalit vám poradíme. Je to hračka.

Jak poslat balík a správně jej zabalit

I když balíky běžně neposíláte, nevlastníte žádný eshop, může se stát, že čas od času něco poslat potřebujete. Zvláště dnes v době, kdy se vídáme se svými blízkými málo, můžeme využít možnost něco hezkého jim poslat. Každý balík i ten nejmenší se musí správně zabalit, aby dorazil do svého cíle v pořádku. Věci v něm musejí být dobře chráněny, protože takový balík ujde poměrně dlouhou cestu, než dorazí do svého cíle. Přepravní společnosti se logicky nemohou ke každému balíku zvlášť chovat s tou největší opatrností, proto se o ochranu musíte postarat vy. Jak na to?

pexels-photo-761999

Jakou krabici zvolit?

Pokud běžně balíky neposíláte, asi těžko budete mít v zásobě schované nové nepoužité krabice. Ty se ale určitě dají koupit. Nová krabice má výhodu v tom, že rozhodně není poničená a tak bude poskytovat větší ochranu. I staré krabice již použité se dají využít, jen ji předem prohlédněte, zda není poničená nějak výrazně. Malé drobnosti neřešte, ale výraznější promáčknutí krabice by vadit mohlo. Záleží ale samozřejmě i na tom, co zrovna v balíku chcete posílat. Pokud zvolíte starší již použitou krabici, odstraňte z ní staré štítky se jménem, názvem či adresou. Krabice procházejí u dopravců tříděním a starý štítek by mohl zásilku pozdržet nebo by mohlo dojít k její ztrátě. Na to si dávejte vždy pozor.

pexels-photo-4498152

Hodně to vystlat

Jen dobrá a pevná krabice ale nestačí. Obsah balíku musí být zajištěn i uvnitř krabice, proto nezapomeňte na vypolstrování. K upevnění a větší bezpečnosti obsahu zásilky slouží například bublinková fólie, pomačkané staré noviny nebo ještě levnější řešení kartofix Balteto. Kartofix je výplňový materiál, který se vyrábí z již použitých kartónů -konkrétně jde o lepenkovou drť. Jde tak o velmi levný výplňový a ochranný balící materiál, který je spolehlivý a snadno dostupný.

Nakonec je důležité balík zavřít a zalepit tak, aby se při přepravě krabice neotevřela. Chce to tedy silnou a tlustější lepicí pásku. Balík musí být také správně a řádně označen, aby manipulace s ním byla snadnější a rychlejší. Správné označení se také postará o to, aby balík dorazil v pořádku a v čas.